Як замінити замок в дверях

Замір розмірів замка для заміни

Підібрати дверний замок

   Замінити замок складніше аніж замінити серцевину. Проте, і з цим завданням ви можете впоратись самостійно. Замки можна умовно поділити на «основні» та «додаткові». Розглянемо підбір основного замка, без демонтажу.

      Як зробити правильний замір дверного замка для заміни

     На фото ми бачимо старий двосистемний замок «ЕЛЬБОР – ГРАНІТ». Ми розкажем і покажем основні критерії, за якими фахівці здійснять 100% дистанційний підбір. На фото видно «міжосьову відстань» між верхньою замковою щілиною, ручкою та нижньою замковою щілиною.

     Правильним буде зробити два виміри: ключ – ручка ( наприклад 8,5 см ), та ручка – серцевина ( 8,5 см ).

Замір міжосьової відстані замка

Замінити замка самостійно

     На фото ми бачимо два приклади заміру замка. Приклад №1 за допомогою лінійки. Але, якщо ви будете надсилати це фото консультантам інтернет-магазину, треба відслідковувати дві речі:

     По-перше, вимір треба робити чітко від центру замкової щілини до центру  ручки

Що треба знати щоб замінити замок

      По-друге, ракурс має бути таким, щоб фахівець міг чітко побачити саме 8,5 а не 8,9; 8,8; 8,3 або 8,2. Адже міжосьова відстань, навіть у одного бренда на різних моделях (наприклад S.A.B.) може  коливатись в 2-3мм. При тому, що візуально замки подобні.

    Радимо своєчасно дбати про ремонт замків, та не чекати доки вам знадобиться фахівець з відкривання дверей.

Вимір відстані між ручкою та циліндром

Як правильно підібрати розміри замка

    На фото №2 і 3 ми використали інструмент штангель циркуль. За допомогою цього інструменту можна не приділяти занадто уваги ракурсу зйомки, адже на шкалі чітко видно значення.

Від цих даних залежить чи зможете ви взагалі замінити замок без участі майстра.Навіть при незначному коливанні піде зміщення і треба буде шукати рішення.

Особливо це стосується старих дверей, тому, що з віком МДФ панель втрачає колір, та псується покриття (подряпини, тощо). І це буде видно.

Вимір "бексету" відстані між ручкою та торцем дверей

                      Як не помилитись при підборі замка

     Наступним критерієм є так званий «бексет», фографія №4 , це відстань від центру ( ручки, замкової щілини ) до торця дверей. Всі ці розміри дуже важливі, адже вони дають розуміння чіткої локації отворів у ваших дверях.

     За умови, що розміри не співпадуть навіть на 2-3 мм, можете бути впевнені, – вам не вдасться замінити замок без залучення фахівця.

   Ми не радимо встановлювати такий замок, щоб не довелось викликати майстра з відкриття замків.

Вимір довжини тоцевої планки замка

Замінити дверний замок самостійно

    Ще одним важливим розміром, який забезпечить легкий монтаж замка, є розмір «торцевої планки» ( далі т/п )  картинка №5 .

При візуально подобній формі, вона також може відрізнятись на 3 – 5 см в довжині, та 0,3 – 0,5 в ширині.  В деяких випадках похибка в 0,1 – 0,2 мм може звести нанівець вашу спробу встановити замок самостійно.

На малюнку  «торцева планка»  замка має довжину більшу, за довжину вимірювального інструменту. В цьому випадку достатньо зробити повний замір  і повідомити цифру продавцю. Наприклад: довжина торцевої планки 35см; або 37см; чи 45см.

Вимір ширини торцьової планки замка

  Підібрати та встановити замок самостійно

Варто пам’ятати і про ширину цієї планки.  Запам’ятайте, ці чотири позиції:

  1. Міжосьова відстань
  2. Бексет
  3. Довжина т/п
  4. Ширина т/п

     Справа с тому, що ширина, як і довжина підібрані в ідеальному розмірі дадуть вам змогу встановити замок за допомогою лише викрутки. Іноді буває, коли обирають аналог, навіть при повному вимірі можуть не повністю співпасти монтажні отвори.

     Ремонт замків справа відповідальна.Тому ми радимо звернути вашу увагу також на цю «дрібницю»

Це була корисна інформація? Залиште відгук у Viber/Telegram/VhatsApp

Опубліковано: 25 Листопада, 2022