Як замінити антизламний замок з системою «краб»

Замінити антизламний замок системи КРАБ
Злам, за своєю суттю, ділиться на три види:
- Вандальний : 100% пошкодження замка та дверей. (Використовують злодії) . Застосування грубої сили та силового інструменту ( ломи, фомки )
- Слюсарний : Застосування свердл, дрелі та викруток. В 75% знищення замка/сердцевини, але 100% збережені двері. (Використовують слюсарі аварійних служб )
- Інтелектуальний : Використання відмичок та всілякого спец інструменту. В результаті досягається 100% цілісність як замків, так і дверей. ( Користуються цим методом як злодії, так і слюсарі аварійних служб )
Заміна замка «ельбор»
Система «КРАБ» спрямована протидіяти саме вандальному методу за рахунок утворення додаткових точок опору ( від 2 до 5 ) шляхом застосування додаткових тяг під’єднаних до замка так званої «важкої серії».
Дуже часто до цього застосовують замки « ельбор ».
Залежно від виробника, заміна замка системи краб може бути легко, а може бути досить не просто. Вимагає від особи, яка проводить заміну, чіткого розуміння конструкції дверей, та певних слюсарних навичок, без яких ця операція нездійснена.
Як замінити замок в китайських дверях
Заміна системи «КРАБ» у 99 випадків з 100 пов’язані саме з заміною замка. Це пояснюється простотою самої системи яка складається з 2-3 ригельних тяг під’єднаних до тяг замка.
В процесі експлуатації двері просідають на завісах, від чого додаткові ригелі починають затиратись з «кишенями» відкосів. В результаті навантаження псується саме механізм замка, який на відміну від самої системи має складну механіку.
Але в разі взлому замка відкривається і ригельна система дізнатись більше
Заміна замка китайські двері
Але європейські та китайські виробники (на відміну від українських та білоруських) врахували ці технічні моменти, та застосували прості рішення щодо заміни замків. В цих дверях відсутні болтові з’єднання ригельної механіки до замка.
Достатньо демонтувати серцевину, розібрати ручку та викрутити болти кріплення «торцьової планки» замка. Після цього, витягнути механізм, та вкласти новий.
Єдиний момент складності полягає в тому, щоб при закладанні нового замка «вуха» приводу тяг замка ( фото №2 ) увійшли до монтажних отворів самих тяг.


Як замінити замок «моттура»
Вся складність процесу закладається в процесі зборки дверей виробником. При цьому європейські аналоги або взагалі унеможливлюють заміну окремих вузлів, або дають можливість легкої заміни.
Справа в тому, що при виробництві, замок разом з додатковою механікою вкладаються в двері які закріплені лежачи поверх стелажу, навколо якого можливо ходити.
Тяги додакових запорів з’єднуються з тяговими елементами замка зазвичай болтовим з’єднанням. Потім в середину дверей додається тепло/шумо ізоляція і все це пакується МДФ плитою на стяжні елементи.
Як замінити замок з додатковими тягами
Досить часто виробники дверей основним замком закладають « моттура ». На фото спосіб монтажу болтовим з’єднанням. В цьому випадку майстру довелось “розпаковувати двері”.
Але в багатьох випадках монтажу замків « моттура » з’єднання виконано в «пазовий» спосіб (подібно до китайських дверей). Та цей спосіб не такий простий як в китайських дверях. Для заміни знадобиться «болгарка», щоб зробити два пазових прорізи в рухомих «вухах» замка.
По-суті первинна дія щодо заміни системи «краб» полягає у визначенні з’єднання ригельної системи та замка. Це досягається демонтажем «торцьової» планки (фото №1) дізнатись більше
Як замінити вкладний замок “CISA”
До особливостей системи «краб» треба додати розуміння способів заміни замків. Знаючи особливості монтажу можливо подивившись на торець дверей зі сторони замка зрозуміти який монтаж застосовано.
Врізний: замок кріпиться за допомогою «торцьової планки», яку візуально видно з торця дверей. Зазвичай при демонтажу потрібно просто викрутити 2 або 4 шурупи. В цьому випадку двері «розшивають» 50/50.
Вкладний: замок монтується болтовими з’яднанням з середини до зовнішньої плити дверей. Використовуються вже підготовлені (зазвичай приварені) монтажні кріплення з різьбою, на які «одягається» корпус замка, який має посилені виробником монтажні отвори. 100% заміна потребує «розшивання» дверей. дізнатись більше
