Як замінити сердцевину дверного замка

Замінити сердцевину замка самостійно

Багато людей вважають, що замінити сердцевину ( лічинку, циліндр, сердечник) не складно і немає за що платити 500 – 700 грн. І якщо ви маєте викрутку та вмієте нею користуватись, ми скажемо вам, що здебільшого так і є!!!))), але треба дещо знати… І ми допоможемо в цьому. 

Але будьте уважні, щоб не довелось потім робити аварійне відкриття замка.

Дія перша ( №1 ):  викрутити монтажний гвинт лічинки (на нього вказує майстер з фото) 

Як витягнути циліндр замка 

     Якщо гвинт має неушкоджену головку, ви без проблем видалите його і циліндр. Але треба пам’ятати, що він може трохи закиснути і тоді, за перші дві спроби можна збити насічку під викрутку. Тому Радимо здійснити певний тиск викруткою на гвинт відразу, за першою спробою.

Як замінити сердцевину під захистом

     Демонтувати лічинку не знімаючи декор-накладку, чи бронепротектор, скоріш за все проблеми не буде. Для цього треба вставити ключ з вільної сторони лічинки, та провернувши на 25 – 30 градусів легко тягнути на себе. Але при встановленні нової, можна на 80 -90 %  гарантувати ускладнення. А в 60 % випадків, цю дію неможливо здійснити без зняття захисту.  

      Тому ми радимо зробити дію  ( №2  демонтаж фурнітури), – відразу (можна навіть перш ніж дія №1). Це 100% зекономить ваш час, та забезпечить якісний результат. 

Як зняти з дверей бронепротектор

Деякі виробники (наприклад DISEC) роблять елементи захисту  сердцевини з ефектом «дорогого» декору, що в свою чергу заважає як установити, так і зняти виріб. Тому радимо ознайомитись зі способом, який рекомендує виробник в інструкції.

     Дії №1 та №2 так само треба виконати щоб замінити замок >>>дізнатись більше.

Як підібрати  сердцевину до замка

Підбір цього елементу запорної механіки ( за умови необізнаності процесу ) може забрати досить багато часу. Адже якщо ви помилились з розміром, – то треба знову їхати в магазин. Тому ми розглянемо декілька вариантів якісного підбору лічинки.

Як підібрати новий циліндр до замка 

Звичайно, ви можете взяти сердечник з собою, це 100 відсотковий варіант правильного підбору. Але в цьому випадку або двері мають бути оснащені додатковим замком, або дома має на вас хтось чекати.

      Тому дія №1 та №2 зводяться до основного моменту процесу, – з’ясування розмірів самої сердцевини: загального та розмірів співвідношення до центру.

Це була корисна інформація? Залиште відгук у Viber/Telegram/VhatsApp

Підібрати якісний циліндр замка стійкий до злому

Чому розмір сердцевини такий важливий? Справа в тому, що циліндри замків складаються з двох частин: запираючої (замок), та кодово-секретної (лічинки). Замок без сердцевини легко відкрити викруткою, або шматком проволоки. 

         Кодово-секретна частина, в своїй конструкції має слабке до злому місце, – отвір гвинта кріплення. Саму тому ці замки оснащуються броньованими протекторами. Саме він унеможливлює вільний вибір довжини вкладки.

Як визначити розмір лічинки замка

На фото ми показали, які частини виробу треба заміряти. Якщо сердцевина 32/53 або 40/35, в комбінації ключ/ключ, все просто. Але будьте уважні, якщо відстань до центру різна ( наприклад 40/50 або 35/65 та ін.)  і ви бажаєте щоб зовні двері відкривати ключем, а з середини просто рукою.   

Опубліковано: 7 Листопада, 2022